Nga zonja Katerina
Përbërësit

1 filxhan niseshte, ¾ filxhan sheqer, 2 filxhanë qumësht, ½ filxhan vaj ose gjalpë, 1 filxhan arra.


Përgatitja

Përziejmë niseshten me sheqerin dhe qumështin dhe më pas e hedhim në një tenxhere të cilën e kemi vendosur në zjarr dhe e lemë të marrë valë derisa masa të lidhet dhe të shkëputet nga anët. Hedhim në fund arrat, e trazojmë dhe e kemi gati për ta servirur.


(Vila24/BalkanWeb)