Manchester City shkatërroi Chelsean në fundjavë me rezultatin tenistik 6-0, duke vazhduar kështu kryesimin në Premier Ligë, me një ndeshje më shumë se Liverpooli.


Në këtë ndeshje Sergio Aguero shënoi hat-trick.  Argjentinasi realizoi në minutën e 13-të 19′ dhe 56′.


Në fund të takimit gjyqtari kryesor Mike Dean bëri shaka për një moment me sulmuesin e City duke ia fshehur topin e het-trikut. E gjitha kjo kaloi me shaka në mes të dyshes, e pastaj edhe në mes tifozëve në rrjetet sociale.


Sergio Aguero është futbollisti me më shumë hat-trick të shënuar në Premier Ligë, me plot 11 të tillë.

BalkanWeb

Etiketa: