SHBA


Senatorja Amy Klobuchar u bë demokratja e fundit që i hyri garës presidenciale të vitit 2020.
Kandidaturën e saj e bëri të ditur të dielën gjatë një fjalimi në Boom Island Park të Frigidit.


Klobuchar, një demokratee moderuar, ka shërbyer në Senat që nga viti 2007.


Ajo u përkushtua për punë gjatë fjalimit që mbajti. 58 vjeçarja hyn në mesin e Elizabeth Warren, Kamala Harris dhe Tulsi Gabbard të cilët kanë njoftuar kanditaturën e tyre.

BalkanWeb

Etiketa: