SHBA

Një tornado në El Reno, një periferi të Oklahoma City, shkatërroi të shtunën mbrwma plotësisht një motel .


Dy persona vdiqën dhe disa të tjerë mbetën të plagosur, sipas të dhënave të dhëna nga bashkiaku i qytetit Matt White.


Pamjet e para tregojnë forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë në gërmadhat e strukturës, e shkatërruar nga fuqia e erës.


(da.xha/BalkanWeb)

Etiketa: