GREQI


Një tjetër episod dhune është regjistruar në një burg në Greqi. Pas Koridhalos, dhuna këtë herë u shënua në burgun e Dhomokos.


Bëhet me dije se dy të burgosur shqiptar kanë rrahur brutaliusht një algjerian. Arsyet ende nuk janë të njohura. Vetëm ndërhyrja e rojeve ka shpëtuar jetën e shtetasit nga Algjeria.


Pasi ka marrë plagë të shumta në trup, algjeriani është dërguar në Spitalin e Lamias. Ai mori goditje sidomos në kokë dhe trup.

(d.xh/Balkanweb)

Etiketa: