ITALI


Policia italiane ka arritur të zbulojë një grup kriminal të trafikut të drogës, që vepronte në zonën e Messinës. Operacioni çoi në prangosjen e 12 personave, shtetas italianë dhe shqiptarë.


Të arrestuarit dyshohet se kishin ngritur një organizatë kriminale në fushën e trafikut të lëndëve narkotike. Skuadra policore e Messinës zbuloi se grupi kishte aktivitet të gjerë kryesisht në lagjen e njohur të qytetit “Mangialupi”, ndërsa ata ishin të pajisur edhe me armë, shkruajnë mediat italiane.


  • foto galeri

Grupi trafikonte më së shumti lëndë narkotike të llojit kokainë dhe marijuanë. Prokurori publik tha se grupi hetohej prej disa kohësh.

Të arrestuarit:

Ajet Cepaj

Francesco Delia

Francesko Di Giovanni

Santino Di Pietro

Antonino Ieni

Francesco Maggio

Rito Mecaj

Salvatore Mecaj

Domenico Pappalardo

Cristian Restuccia

Andrea Caporlingua, Ernard Hoxha dhe Mizafer Binaj.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb