Ndërsa ishte duke lëvizur me makinën e tij, një grerëz e thumbon në shputë. Kjo gjë e bën të humbasë toruan sa shoferi i ri e humb kontrollin mbi makinën dhe devijon rrugën duke u përplasur në mbrojtëset anësore të rrugës.


Kjo ka ndodhur të premten në autostradën kantonale A22 në Liestal, Kantoni Baselland, shkruan sda.ch


Shoferi 26-vjeçar nuk ka pësuar lëndime shtesë (veç thumbimit të grerëzës) nga përplasja e makinës, bën të ditur policia kantonale, transmeton albin fo.ch. Ndërsa makinës i janë shkaktuar dëme të mëdha ashtu si dhe mburojës së rrugës.


Makina është hequr nga rruga, por derisa ka ndodhur kjo, rreth 45 minuta rruga ka qenë e bllokuar.

(m.k/BalkanWeb)

Etiketa: