Në internet janë publikuar pamje të reja të vinçit që ra mbi Xhaminë e shenjtë të Mekës dhe që shkaktoi vdekjen dhe plagosjen e shumë besimtarëve.


Tragjedia ndodhi në kohën kur shumë njerëz kishin shkuar për lutjet e së premtes, saktësisht në 17:23 me orën lokale. Në video shihet momenti i rrëzimit të vinçit, që shkaktoi vdekjen e 107 personave dhe plagosjen e 230 të tjerëve.
(er.nu/BalkanWeb)Etiketa: