TIRANE-Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier i ndodhur në Tiranë për një vizitë të shkurtër, u shpreh se Shqipëria më shumë se kurrë përmendet nga gjermanët këto ditë.


“Gjemania ndjek zhvillimet në Shqipëri. Shqipëria është në gojën e gjithë gjermanëve dhe për shkak të një goli që bëri një shqiptar për Gjermaninë”, tha Steinmeier me humor gjatë konferencës për shtyp me kryeministrin Edi Rama.


(d.b/BalkanWeb)