Grupe shqiptare kanë sulmuar eskortën e kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç teksa kryente vizitën në Kosovë.


Me flamuj në duar një grup të rinjsh kanë pritur me thirrje dhe deri gjuajtje me këmbë makinën e kryeministrit serb teksa eskorta ishte duke udhëtuar.


Mediat serbe i kanë cilësuar shqiptarët si egërsira që bërtistnin ‘UCK, UCK”.

Pas goditjes së makinës së tij, kryeministri serb iu kundërpërgjigj me “Kosova është Serbi!”.

“Disa kanë goditur makinat tona. Unë nuk e di nëse i kanë lënduar këmbët. Nuk e shoh se kanë arritur rezultate. Ne kemi ardhur me mesazhe të paqes. Nuk i ofendojmë”, ka thënë ndër të tjerash kryeministri Vuçiç.

(d.b/BalkanWeb)