Sekretarja e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu, e ka cilësuar me rrezik shtyrjen e mëtejshme të integrimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian.


Bregu shkruan në “Facebook” se çdo moment pozitiv mund të rrëshqasë, nëse perspektiva e anëtarësimit do vijojë të tërhiqet zvarrë.


“Cmimi i shtyrjes se metejshme te vendimit per hapjen e negociatave me Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut, me pak fjale, eshte rrezik! Cdo moment pozitiv mund te rreshkase lehtesisht nese perspektiva e anetaresimit do vijoje te terhiqet zvarre”, shkruan Bregu.


Breguu
Breguu

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb