PRISHTINE-Studentë të Universitetit të Prishtinës kanë organizuar një protestë në qendër të Prishtinës për të kundërshtuar vendimin e fundit të Kuvendit të Kosovës për mos-marrjen nën kontroll të gjigantit “Trepça” por kanë kërkuar edhe shkarkimin e Ministrit për Kthim dhe Komunitete, Aleksandër Jabllanovic.


 


Studentë të shumtë i ishin përgjigjur ftesës për protestën me moton “Kryeministër Shkarkoje”, ndërsa thërrisnin parulla “Isën e japim, Trepçën s’e japim”.
(d.b/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: