Kryeministri Edi Rama ka kujtuar përmes një postimi në facebook, sulmet terroriste të 11 shtatorit që goditën SHBA 17 vite më parë. Për kreun e qeverisë, tragjedia e 11 shtatorit ndryshoi botën.


“MIRËMËNGJES dhe me këtë kujtesë për tragjedinë që ndryshoi botën, ju uroj një ditë të mbarë”- shkruan Kryeministri në facebook.(BalkanWeb)