Pas dy sulmeve të njëpasnjëshme me viktima në SHBA, presidenti Ilir Meta vjen me një mesazh solidarizimi.


Përmes një postimi në rrjetet sociale kreu i shtetit shqiptar shkruan se shqiptarët solidarizohen me kombin amerikan.


“Shumë i #trishtuar dhe i #tronditur nga humbjet e #jetëve të #pafajshme në #ElPaso dhe #Ohio. #Lutjet dhe #mendimet e mia për #familjet e viktimave. #Solidaritet me #kombin e madh #amerikan🇺🇸 🙏🙏 “, shkruan Meta.


Kujtojmë se sulmi i parë ndodhi në një qendër tregëtare në Teksas, ku humbën jetën 20 persona, ndërsa i dyti në Ohio, duke shënuar 9 viktima.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: