TIRANE- Sulmi me vezë ndaj kryeministrit Edi Rama ditën e sotme nga një grup studentësh në shenjë protestë ndaj tarifave të larta të shkollimit, është bërë temë ditë në rrjetet sociale. Reagimet ndaj kësaj ngjarje kanë qenë nga më të ndryshmet, por veç atyre që e kanë trajtuar seriozisht problematikën, ka edhe nga ata që kanë bërë humor.


Në rrjetet sociale ditën e sotme qarkullojnë një sërë posterash demotivues për incidentin e mesditës së sotme me personazhe nga më të ndryshmet.


Që nga drejtoresha e Tatimeve që kërkon kuptonin për vezët dhe deri te pulat që protestojnë për keqpërdorimin e tyre, këto janë posterat më të mirë.


(el.sp/BalkanWeb)

Etiketa: