MAQEDONI

Sektori për Punë të Brendshme në Shkup pas urdhrit të marrë nga Gjykata ka kryer  sot kontrolle në shtëpinë e një 30-vjeçari duke gjetur një sasi të madhe droge.


Sipas mediave maqedonase, droga ishte ndarë në 229 dhe pesha totale e saj shkonte afërsisht në 300 kg.


Autoritete menjëherë kanë marrë masa ligjore ndaj poseduesit  të lëndës narkotike të llojit marijuanë, ndërsa kanë nisur hetime për kapjen e personave të tjerë, që dyshohen si të përfshirë në prodhimin dhe shitjen e lëndëve narkotike.


(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb