Presidenti i Republikës Ilir Meta është nisur drejt qytetit të Durrësit, ku ishte dhe epiqendra e tërmetit.


Burime per “BalkanWeb” thane se kreu i shtetit do te jete ne Prefekturen e Durresit, ku do te zhvilloje nje takim me Prefektin Roland Nasto per t’u njohur ne detaje me pasojat qe shkaktoi tërmeti.


(BalkanWeb)