BELGJIKË

Të veshur me rroba tradicionale, shumë qytetarë në Bruksel  edhe këtë vit shijuan nga afër shumë tramvaje të vjetër, të cilët kanë një histori 150-vjeçare.


Kompania e transportit publik, STIB në kuadër të 150 vjetorit të vënies në shërbim të tramvajeve, i ekspozoi vagonët më të vjetër për njerëzit, ndërsa këtë të fundit shijuan një ditë ndryshe.Rreth 40 modele historike dhe të reja të tramvajeve të ekspozuar në Rrugën Mbretërore. Ndërsa ekspozimi i tramvajeve hasën në interesim të madh nga qytetarët dhe turistët.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb