SHBA


Një transgjinore u rrah keq nga disa të rinj në Dallas, SHBA.


Sulmi ndaj 23-vjeçares Muhlaysia Booker ndodhi në mes të rrugës. Agresorët përdorin fjalë fyese dhe denigruese ndaj saj.


Më tej e shtrinë në tokë dhe e godasin me shkelma. Policia ka nisur hetimet për ngjarjen.