Nga: ZONJA KATERINA


Qepë, hudhër, Domate, speca, Patëllxhanë, kunguj, Patate, barbunja, etj, Vaj ulliri, Kripë, piper, Majdanoz / nenexhik


Fillimisht kaurdisim qepën dhe hudhrën e grirë imët me vaj ulliri. Më pas shtojmë perimet me rradhë dhe i lemë të ziejnë me lëngjet e veta në temperaturë mesatare për 20 minuta. Rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe e servirim me majdanoz ose nenexhik.


(Vila24/BalkanWeb)