TURQI

Ministria e Brendshme e Turqisë njoftoi sot se pas një aksioni në ujërat ndërkombëtar të Detit Mesdhe janë zbuluar 5 ton drogë e llojit marijuanë, ndërsa 13 persona kanë përfunduar në pranga.


Operacioni i koduar “Bashkimi”, çoi në zbulimin e sasisë së madhe të drogës në formë pluhuri. Ky operacion u zhvillua në bashkëpunim mes policisë turke, xhandarmërisë dhe rojeve bregdetare.


Thumbs B C F535d8e8c8c8d418968e9193449330a6
Thumbs B C F535d8e8c8c8d418968e9193449330a6

“Rreth 230 persona të sigurisë  kontrolluan anijen. Një total prej 13 të dyshuarish, duke përfshirë gjashtë anëtarë të ekuipazhit u ndaluan në të gjithë Turqinë gjatë operacionit të përbashkët për akuzat e trafikut të drogës”, raporton AA.


Capture
Capture

(n.m/BalkanWeb)

Etiketa: