Kancelarja gjermane Angela Merkel, e cila u pa të dridhje në takimin me presidentin e Ukrainës Volodimir Zelenskiy, tha se ajo kishte pirë ujë dhe tani ndjehej më mirë.


Merkel dukej sikur po përpiqej të ngrinte lart ndërsa ajo dhe Zelenskii dëgjonin himne kombëtare gjatë nderimeve ushtarake në Berlin.


“Që atëherë kam pirë të paktën tre gota ujë – padyshim që kam nevojë për këtë dhe po jam shumë më mirë tani”, tha Merkel gjatë një konference të përbashkët me Zelenskiin në Berlin.


BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb