Uragani ‘Irma’ që goditi ishujt karaibe dhe brigjet e Floridas në Majemi shkatërroi mijëra shtëpi dhe biznese, ndërsa një nga vilat e shkatërruara është edhe e ajo aktores shqiptare Almeda Abazi dhe bashkëshortit të saj turk Tolgahan Sayisman.


Mediat turke raportojnë se aktori kishte blerë dy shtëpi në Majemi njëra me vlerë 385 mijë dollarë dhe tjetra 210 mijë dollarë.
fgbbv
Almeda Abazi dhe aktori i famshëm turk, Tolgahan Sayisman, kurorëzuan me martesë këtë vit lidhjen e tyre të dashurisë në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pikërisht në ditën kur ish Miss Shqipëria festonte 25-vjetorin e lindjes.
almeda-abazi
auto_aii1498066270
(d.d/BalkanWeb)Etiketa: