ANKARA- Pasi dështoi grushti i shtetit në Turqi ka nisur marrja në pyetje e ushtarakëve të arrestuar. Ata kanë deklaruar se nuk ishin të vetëdijshëm që ishin pjesë e një grushti shteti pasi komandantët e tyre i kishin folur për një “stërvitje”.


Ndërsa disa të tjerë kanë thënë se kanë kuptuar që bëhej fjalë për një “grusht shteti” kur panë njerëzit, civilët të tentonin të ngjiteshin sipër makinave të armatosura.
(ma.ar/BalkanWeb)Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb