Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar menjëherë pasi kryeministri Edi Rama postoi në “Instagram” një video, ku krahason fjalën e presidentit Meta dhe presidentit të KE Jean-Claude Juncker.


Vasili thotë në mesazhin e tij se shqiptarët besojnë atë që është esëll. “Shqiptarët besojbnë atë që është esëll, jo atë të prillit. Që ka postuar mister 1 prilli”, shkruan ai.


  • foto galeri

Presidenti Meta në mesazhin e tij thotë se nëse zgjedhjet mbahen më 30 qershor, do të dëmtonin perspektivën europiaine të Shqipërisë, ndërsa Junker nënvizon se nëse zgjedhjet nuk mbahen më 30 qershor, atëherë do të dëmtohej integrimi më tej i Shqipërisë.


(d.xh/Balkanweb)

Etiketa: