TIRANE-Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për “Ligjin e Tetarit”, ndërsa ka deklaruar se po e ndryshuan atë, kjo sipas tij, do të çojë në ndryshimin edhe  të kryeministrit, Edi Rama.


Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Vasili shton faktin se socialistët, po e përmendin publikisht ndryshimin e ligjit për Teatrin.


Postimi i Petrit Vasilit:


Po ndryshuan ligjin e teatrit do ndryshojne edhe Kryeministrin.

Deklarojnë publikisht keta te rilindjes se dashkan te ndryshojne ligjin e teatrit dhe do bejne gare te hapur.

Ky kryeministri ju kam thene kaq here,qe eshte shkollepaket dhe e tallin te tijte.Ata i mesojne nje vjershe dhe ky e thote permendesh, se vete eshte elif matrak dhe nuk ja thote hic per shtet,e ligje, e rregulla.

Ja cfare ka deklaruar e recituar kryeministri si papagall per garen e hapur per ligjin e teatrit:

“Çfarë gare, kur aty është një tokë private, që kërkon ta shfrytëzojë. Aty është një sipërfaqe e pashfrytëzueshme, parking me makina të vjetra. Privati do të ndërtojë, ndërsa ne fitojmë Teatrin e ri. Çfarë gare do të bësh kur je i kondicionuar nga fakti që do të përfshish në këtë zhvillim prona që i zotëron dikush që ka emër dhe mbiemër.”

Keto budallalleqe deklaroi ky kryeministri per garen e hapur.

Po ndryshuan ligjin keta te rilindjes duhet te ndryshojne edhe kryeministrin, qe ja futi kot dhe gajasi dynjane me shkollepakesine e vet.

Edhe ndryshimi i ligjit edhe kryeministri nuk rrijne dot.

(BalkanWeb)

Etiketa: