FIER – Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka zhvilluar një vizitë në institicionet e varësisë në qytetin e Fierit.


Ministrja foli edhe për Vettingun, ku u shpreh se rezultatet e para pritet të dalin në muajin shkurt. Gjonaj theksoi se do të merren masa që të ngihen sa më shpejt institucionet e drejtësisë.


Ajo bëri të ditur se  nuk do të lejohen shkelje në zyrat e ZRRP dhe  ALUIZN-it.  Gjithashtu ministrja e Drejtësisë kërkoi që lista për anëtarët e KLGJ dhe KLP të miratohet sa më shpejt të jetë e mundur.


 (BalkanWeb)