TIRANE

Pas 78 ditësh maratonë si përkrahës i banorëve të Unazës së Re, deputeti demokrat, Klevis Balliu ka ndarë një video nga e gjithë protesta në faqen e tij të “Facebook”. Balliu teksa i bën thirrje qytetarëve të bashkohen për të luftuar vjedhjen, i cilëson banorët e “Astirit” si heronj.


“HERONJTË E ASTIRIT DHE SAKRIFICAT E TYRE
Ja si janë përballur me padrejtësinë.
Të bashkohemi të gjithë për të luftuar vjedhjen, krimin dhe mosndëshkueshmërinë”, shkruan ai në Facebook.(BalkanWeb)