Një mot i keq me shira, shtrëngata shiu dhe dëborë ka përfshirë pothuajse të gjithë Ballkanin Perëndimor.


Edhe Kosova është goditur nga uljet e ndjeshme të temperaturave, të cilat kanë sjellë edhe reshje dëborë.


Kështu në Rugovë të Pejës ka pasur dëbore, siç tregojnë pamjet e postuara në rrjetet sociale nga tetova sot.


Edhe në Bosnjë sot ka rënë dëborë.

(da.xha/BalkanWeb)

Etiketa: