JAPONI-Jebi, tajfuni më i fuqishëm që ka goditur Japoninë në 25 vitet e fundit, me erëra deri në 210km/orë, ka shkaktuar deri tani dëme të shumta materiale.


Në këtë video të realizuar në brigjet e Osaka, një naftëmbajtëse shumë e madhe, e shtyrë nga era dhe nga dallgët, është përplasur në një urë dhe ka ngecur.


Një operacion shpëtimi po zhvillohet për të shpëtuar 11 personat që ndodhen në bord.
(da.xha/BalkanWeb)


Etiketa: