SHBA

Një disk i akullit  prej rreth 298 metra është shfaqur papritmas në një lumë në Maine. Fenomeni i rrallë natyror, i cili i ngjan Hënës ka kapur vëmendjen e njerëzve në mbarë botën. Fenomeni magjepsës ndodh në kthesat e lumenjve ku rrymat më të shpejta të rrotullimit krijojnë një forcë që bashkon skajet e akullit deri në bashkim.


Filmimet e kapura me dron mund ta ngatërrojnë lehtësisht akullin me pamje të shkëputura nga hëna.
(BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: