KINE-Përdoruesit e rrjeteve sociale janë mrekulluar me imazhet e një kompleksi të ri rrugësh të cilat shkojnë në tetë drejtime të ndryshme.


Video që po shihni tregon kompleksin që quhet Qianchun Interchange, një kopleks gjigand me ura dhe rrugë që ndërthuren me njëra-tjetrën.


Kompleksi gjendet në Guiyang, në provincën Gouzhou në jugperëndim të Kinës. Videoja e postuar në rrjetet sociale është bërë virale.
(da.xha/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb