Davide Zappacosta është zyrtarisht një futbollist i Romës. Mbrojtësi i ardhur nga Chelsea i është nënshtruar fillimisht testeve mjekësorë për të firmosur më pas një kontratë me verdhkuqtë deri në janar të 2020 me opsion rinovimi në formë huazimi deri në qershor të 2020.Prezantimi i Zappacostas ishte me të vërtetë unik, si gjithnjë klubi i Romës di si të godas, gjatë prezantimit të mbrojtësit kanë shfaqur dhe disa foto të fëmijëve që rezultojnë të humbur, mes tyre bien në sy tre shqiptar, listë kjo e cila mbyllet me Bleona Matën, vajzën nga Kukësi e cila rezulton e humbur prej 9 vitesh.


Dimaro1207hysaj 2
Dimaro1207hysaj 2

Transferimi i Zappacostas tek Roma mbyll një tjetër opsion për Elseid Hysaj. Ekipi kryeqytetas kishte shfaqur interesim konkret për anësorin kuqezi por kërkesa e lartë e Napolit bëri që Roma të afrojë mbrojtësin italian.
(BalkanWeb)