ARMENI- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zhvilluar një takim me presidentin e Francës, Emanuel Macron gjatë qëndrimit në Armeni.


Ky i fundit pritet të vizitojë Shqipërinë, ndërsa në takim u theksua fakti se dy vendet do të vijojnë bashkëpunimin në fusha të ndryshme me qëllim përafrimin e qytetarëve të të dyja shteteve përmes veprimtarive të ndryshme.


“Me Presidentin Macron për bashkëpunimin dypalësh dhe vizitën e tij të pritshme në Tiranë🇦🇱😊🇫🇷”, shkruan Rama në “Instagram”, ndërsa përshkrimin e shoqëron edhe me takimin e përzemërt me të parin e Francës, Macron.


 

View this post on Instagram

 

Me Presidentin Macron për bashkëpunimin dypalësh dhe vizitën e tij të pritshme në Tiranë🇦🇱😊🇫🇷

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

Ende nuk dihen detaje mbi atë se çfarë kanë diskutuar të dy zyrtarët, por edhe në mesazhin e Ramës thuhet qartë se Macroni pritet të vijë në Tiranë në ditët në vijim.

(n.m/BalkanWeb)