KORÇË

Një sipërfaqe toke është përfshirë nga flakët në afërsi të rrugës nacionale Korçë- Ersekë. Gazetarja “BalkanWeb”, Lorena Kodra raporton se zjarri ka rënë në vendin e quajtur “Antenat” dhe dyshohet të jetë vënë qëllimisht nga vetë banorët e zonës.Flakët mësohet se po përhapen me shpejtësi kjo edhe falë erës, ndërsa një shtëpi aty pranë u rrezikua të digjej. Ka qenë ndërhyrja në kohë e zjarrfikëseve, të cilat bën të mundur shuarjen e flakëve dhe vendosjen e vatrës nën kontroll.


(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: