ELBASAN- Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë pasditen e sotme në lagjen “Dyli Haxhire” në Elbasan. Mësohet se zjarri ka rënë në ullishte në një terren të thyer. Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit, por drejt vendngjarjes janë nisur 15 zjarrfikës.


Njoftimi i policisë:


Rreth  orës  18.40,  në lagjen “Dyli Haxhire” Elbasan, ka rënë zjarr, në Ullishtë, terren i thyer, i cili ka marrë përmasa.


Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë dhe të zjarrëfikses.

Gjithashtu u njoftua Shefi i Emergjencave Civile, Elbasan.

Po punohet për fikjen e zjarrit.

(BalkanWeb)

Etiketa: