(Foto ilustrim)


TIRANE

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe me shkurre pranë bazës së Pashalimanit në Vlorë.


Mësohet se flakët e zjarrit favorizohen nga era, ndërsa nuk rrezikohet baza Ushtarake e Pashalmanit nga flakët.


Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e zjarrit.

Forcat zjarrfikëse e kanë të vështirë ndërhyrjen për shkak të terrenit të thyer.

(d.d/BalkanWeb)

Etiketa: