Tashmë është zyrtare, Maurizio Sarri është trajneri i ri i Juventusit. Për të bërë publik këtë lajm ka menduar klubi bardhezi me anë të një postimi në rrjetet sociale: “Pasi siguroi trofeun e tij të parë kontinental, Maurizio Sarri rikthehet në Itali, ku ka trajnuar gjatë të gjithë karrierës së tij. Nga tani dhe për 3 vitet e ardhme, do të drejtoj Juventusin”, lexohet në komunikatën për mediat.


Sarri Postimi
Sarri Postimi

Sarri te Juve ishe thjeshtë çështje kohë, me palët që kishin gjetur bashkëpunimin ndërmjet tyre. Pengesa e vetme ishte kthyer Chelsea por pas fluturimit të Paraticit, drejtori sportiv i “Zonjës së Vjetër”, drejtë Londër gjithçka u mbyll me sukses. Pavarësisht se Sarri zhvilloi një sezon shumë të mirë në krye të bluve: Fitues i Europa League, finalist i EFL Cup, i dhuroi Chelsea një vend në Champions sezonin e ardhshëm, Sarri nuk e morri kurrë në kohë konfirmimin që dëshironte nga drejtuesit e Chelsea duke bërë që palët ti japin fund bashkëpunimit pas vetëm një viti.


Sarri
Sarri

Rikthimi i Sarrit në Serie A, mbi të gjitha në krye të Juves ka bërë shumë zhurmë në Itali për shkak të kaluarës së tij në krye të Napolit.
(BalkaWeb)